• Návšteva škôlkarov

• 25.03.2024 19:37
        • V uplynulých dňoch sme v našej škole privítali škôlkarov z oboch šurianskych škôlok. Ukázali nám, čo všetko ich pani učiteľky naučili a akí sú šikovní. Naši prváci sa nedali zahanbiť a tiež ukázali vedomosti, ktoré doteraz získali v našej škole. Prežili sme spolu pekné chvíle a tešíme sa na nich pri zápise do prvého ročníka.

Mgr. Mariana Sádovská
        • Čítame pre radosť

• 14.03.2024 09:12
        • V októbri sme sa zapojili do rozvojového projektu vyhláseného Ministerstvom školstva SR pod názvom: „Čítame pre radosť“. Výzva bola zameraná na  posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov, pričom hlavným cieľom bolo zriadiť alebo doplniť triedne knižnice.  Na našu veľkú radosť sme dostali pekný povianočný darček - v projekte sme boli úspešní. Získali sme sumu 1 000 eur, ktorú sme využili na nákup kníh a audiokníh pre žiakov, ako aj na nákup kníh pre učiteľov vyučujúcich v triedach, kde sa zriaďovali knižnice. Žiaľ, projekt umožňoval zriadiť knižnice maximálne vo 4 triedach v 1. a 2. ročníku s obmedzeným počtom kníh. Budeme sa však v budúcnosti snažiť, zriadené knižnice dopĺňať a rozširovať aj našu ústrednú školskú knižnicu. Nech majú naši žiaci možnosť širokej ponuky kníh, poučných aj zábavných a hlavne, nech z ich čítania majú veľkú radosť.

Mgr. Monika Mazúchová

• Rekonštrukcia počítačovej učebne

• 29.02.2024 10:43
        • Dnes sme na našej SNP čke slávnostne otvorili novú počítačovú učebňu s vysokou úrovňou techniky, moderným dizajnom a bezpečným prostredím pre 27 žiakov. Je určená nielen na vyučovanie informatiky, ale i jazykov a iných predmetov. Pásku slávnostne prestrihli pán primátor mesta Šurany
          Mgr. Marcel Filaga s predsedníčkou Rady školy Ing. Michaelou Beňovou. Otvorenia sa zúčastnili p. zástupkyňa primátora Ing. Miroslava Zahoráková, predseda Rady rodičov Bc. Matúš Tóth, zástupcovia firmy Epicentrum Šurany, eVector Nitra, M-Bistro Nové Zámky a zamestnanci školy. Všetkým zainteresovaným ďakujeme v mene žiakov za pomoc a podporu. Heslo našej školy: "Vzdelávame s láskou a zodpovednosťou!" doplníme ešte o slovo .... moderne !!!
        • Fašiangový karneval

• 15.02.2024 10:47
        • Každoročne sa na našej škole lúčime s prvým polrokom fašiangovým karnevalom. Tak tomu bolo aj tento rok. Napriek zvýšenej chorobnosti sme sa na prvom stupni rozveselili peknými maskami a tancom. Hneď ráno sa žiaci prezliekli do masiek, ale mnohí už prišli v maskách oblečení z domu. Takmer celé dopoludnie sme strávili zábavou, tancom, súťažami, prehliadkami masiek a nechýbalo ani fašiangové občerstvenie. Mamičky napiekli rôzne dobroty, na ktorých si žiaci pomaškrtili medzi tancom. Po zábave a uprataní tried prišlo na rad vyhodnotenie práce v škole za prvý polrok. Na triednickej hodine pani učiteľky odovzdali žiakom výpisy známok za 1. polrok. Všetkých žiakov pochválili, mnohých povzbudili k zlepšeniu prospechu a lepšej príprave. Všetkým držíme päste!
                                                                                         Mgr. Monika Mazúchová

• Exkurzia Budapešť

• 15.02.2024 09:21
        • Dňa 18.12. 2023 sa na našej škole uskutočnila exkurzia do Budapešti. Zúčastnili sa na nej žiaci rôznych ročníkov. Mali sme perfektný program! Boli sme na menšej prehliadke mesta. Po prehliadke mesta sme išli na vianočné trhy. Boli sme dokonca až na dvoch. Na jednom z nich sme mohli ísť aj do rôznych obchodov v okolí. Podvečer sme absolvovali relaxačnú vyhliadkovú plavbu loďou, na ktorej sme sa dozvedeli mnoho nových informácií.  Našu cestu domov sme si spríjemnili spievaním rôznych pesničiek v autobuse.
                                                                                       Karin Krajčovičová, 6.A