Informácie o ZŠ

3. Adresa:                                SNP 5, 942 01  Šurany

4. Dátum vzniku:                      2. 12.1968

5. Dátum a spôsob zriadenia organizácie

Základná škola bola zriadená ako štátna rozpočtová organizácia Okresného úradu v Nových Zámkoch s právnou subjektivitou od 1. 4. 2002.

6. Právomoci a kompetencie

Základná škola zabezpečuje kvalitnú a odbornú pedagogickú úroveň výchovno-vzdelávacej práce, vytvára pracovníkom a žiakom školy potrebné materiálne podmienky, zabezpečuje starostlivosť o areál a budovy školy a práce v súvislosti so starostlivosťou o ich vnútorné vybavenie, zostavuje plán a rozpočet, zabezpečuje efektívne a hospodárne využitie pridelených prostriedkov, spracúva predpísané účtovné uzávierky, zabezpečuje prenos informácií podľa rozhodnutí nadriadených orgánov, informuje verejnosť a Radu školy o stave a problémoch školy, zabezpečuje plnenie úloh na úseku PO a BOZP podľa platných predpisov. Nedeliteľnou súčasťou základnej školy je školský klub detí a zariadenie školského stravovania. V pracovno-právnych vzťahoch vystupuje organizácia vo svojom mene a má zodpovednosť vyplývajúcu z týchto vzťahov v zmysle platných predpisov. Štatutárnym orgánom organizácie je riaditeľ, ktorý je oprávnený konať v mene organizácie v plnom rozsahu.

7. Popis organizačnej štruktúry

Organizácia ZŠ sa vnútorne člení na úseky:

• pedagogický úsek
  • hospodársko-správny úsek
  • úsek školského stravovania

Pedagogický úsek
Zabezpečuje v zmysle platnej legislatívy výchovno-vzdelávací proces, vedie predpísanú dokumentáciu, organizuje mimovyučovacie aktivity. Pozostáva z:

• primárne vzdelávanie - 1.-4.ročník ZŠ
  • nižšie stredné vzdelávanie - 5.-9.ročník ZŠ
  • školský klub detí (ŠKD)

Hospodársko-správny úsek
Tvoria ho účtovníčka, referentka PAM, administratívny pracovník, školník, údržbár-kurič, upratovačky.

Úsek školského stravovania
Tvoria ho vedúca školskej jedálne, hlavná kuchárka, kuchárka, pomocné sily.

8. Miesto, čas a spôsob, akým možno získať informácie

Základná škola, SNP 5, Šurany – podateľňa, v čase od 8.00 – 12.00 hod., ústne, písomne, faxom, elektronickou poštou.

9. Informácie o tom, kde možno podať žiadosť návrh, podnet, sťažnosť alebo iné podanie

ZŠ, SNP 5, Šurany, osobne do podateľne v čase od 8.00 – 12.00 hod., písomne - poštou, faxom, elektronickou poštou.

10. Miesto, lehota a spôsob podania opravného prostriedku a možnosti súdneho preskúmania rozhodnutia povinnej osoby vrátane výslovného uvedenia požiadaviek, ktoré musia byť splnené

Opravné prostriedky proti rozhodnutiam v správnom konaní, ako aj v osobitných konaniach, je možné podať v lehote stanovenej v rozhodnutí a to poštou na adresu ZŠ, SNP 5, 942 01 Šurany, alebo v podateľni ZŠ.

11. Postup, ktorý musí povinná osoba dodržiavať pri vybavovaní všetkých žiadostí, návrhov a iných podaní vrátane príslušných lehôt, ktoré je nutné dodržať

Povinná osoba  postupuje podľa § 15, 16, 17, 18 zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

12. Predpisy, podľa ktorých koná povinná osoba

Povinná osoba koná podľa zákona č. 211/2000 Z.z., podľa platnej Smernice č.6/2007, ktorou sa upravuje postup pri sprístupňovaní informácií v podmienkach samosprávy mesta Šurany, podľa Školského zákona a ďalších platných zákonov, smerníc a nariadení, ktoré je škola povinná dodržiavať a riadiť sa nimi.

13. Sadzobník úhrad za sprístupňovanie informácií

• čierno-biela kópia A4 jednostranná          0,07 €

• čierno-biela kópia A4 obojstranná            0,13

• 1 ks obálka formátB6,B5                        0,03 €

• 1 ks obálka Formát B4                           0,07 €

• poštovné podľa aktuálnej tarify zásielok a služieb SP, a.s.

Žiadateľ uhradí poplatok za sprístupnenie informácií vo výške materiálnych nákladov ihneď po vybavení žiadosti a to v hotovosti do pokladne ZŠ, SNP 5, Šurany v podateľni školy v čase od 8.00-12.00 hod..
Ak súhrnná cena za sprístupnenie informácií (vrátanie nákladov na odoslanie žiadateľovi) je nižšia ako 0,33€ sprístupňovanie informácií sa nespoplatňuje.

14. Povinne zverejňované zmluvy, objednávky tovarov a služieb, faktúry - tu