• Prírodné včelárenie a trvalo udržateľný chov včiel

• 28.06.2023 21:07
        •      P. učiteľka E. Bartošová zorganizovala besedu pre 6. ročník s manželmi Hruškovými, ktorí sú včelármi. Porozprávali deťom o včelách, ich dôležitosti a o súčasných problémoch včelárenia, keďže také včelárstvo, to nie je ,,med lízať”.   Deti sa mohli oboznámiť nielen s produktami včiel, ale aj so stavbou úľa a s rôznymi včelárskymi pomôckami, ktoré si mohli zblízka poobzerať i vyskúšať. Zaujímavé rozprávanie zakončili zodpovedaním zvedavých otázok detí. Ďakujeme.

Mgr. Adriana Bednárová

• Biológia v Mestskej knižnici

• 28.06.2023 21:27
        •      Žiaci 5. ročníka sa zúčastnili na prednáške pani J. Kurucovej v Mestskej knižnici Michala Matunáka v Šuranoch, ktorá im porozprávala o dôležitosti drevín a bylín pre náš život. Prednáška bola obohatená o aktivity a žiaci ukázali aj svoje znalosti, napríklad pri využití byliniek v kuchyni. Ďakujeme za obohatenie hodín biológie.
                                                                                                                                                                                                                      Mgr. Adriana Bednárová

• Recyklohry - vyhodnotenie

• 28.06.2023 20:57
        • Aj tento školský rok sme sa zapojili do školského recyklačného programu s názvom Recyklohry, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a predstavíme si najaktívnejších zberačov:

1. – 4. ročník

1. miesto - David Chren, 4. A

2. miesto - Lukáš Geršič, 1. C

3. miesto - Matej Švajda, 4. A

5. – 9. ročník

1. miesto - Mathias Kulháň, 7. A

2. miesto - Filip Sádovský, 7. B

3. miesto - Ema Vašeková, 5. B

Mgr. Adriana Bednárová

• Čitateľská dielňa

• 27.06.2023 21:50
        • 27. 06. 2023 sa konala v našej škole čitateľská dielňa, ktorú v rámci projektu Čítam o neslobode realizovalo OZ Na zelenej lúke zastúpené Mgr. H. Zeleňákovou, PhD.
          Zúčastnili sa jej žiaci 5. – 9. ročníka, ktorí radi čítajú a zaujímajú sa o históriu 20. storočia.
          Žiaci diskutovali o tom, čo si predstavujú pod pojmom sloboda, ako sa prejavuje nesloboda a oboznámili sa s dejinami zakreslenými do komiksov. Dočítali sa o veteránoch a väzňoch, ktorí spomínali na 2. svetovú vojnu, o chlapcovi, ktorý vyrastal za železnou oponou, o Anne, po ktorej zostal iba denník a o iných smutných osudoch z čias fašizmu či komunizmu.
          Žiaci v školskej knižnici strávili príjemné dve hodiny, kde sa prostredníctvom komiksov
          oboznámili s citlivými témami našej histórie. Veď ako sa hovorí Poznanie minulosti nám pomáha pochopiť prítomnosť a pripraviť sa na budúcnosť.

Mgr. Katarína Seidlová
        • Deň mlieka

• 27.06.2023 21:37
        • Pri príležitosti Medzinárodného dňa mlieka si žiaci prvého stupňa mohli rozvíjať svoju kreativitu tvorbou výrobkov z obalov z mliečnych produktov. Výsledné práce boli vystavené v B pavilóne. Touto činnosťou sme chceli žiakov viesť k zdravému životnému štýlu a zároveň ich upovedomiť na význam recyklácie.
                                                                                      Mgr. Katarína Remenárová