• 5.A na výlete v Bojnej

• 27.06.2023 22:27
        • Vo štvrtok, dňa 22.6.2023, sa žiaci 5.A triedy zúčastnili výletu do Bojnej - Ranč pod Babicou. Navštívili sme mini zoo, kde sme mali možnosť vidieť viac ako 40 druhov zvierat zo šiestich kontinentov sveta. Zážitok bol o to silnejší, že deti mohli zvieratá aj kŕmiť. Po exkurzii v zoo nás už čakal chutný obed. Keďže nám počasie prialo, zahrali sme si loptové hry a deti sa vyšantili na detskom ihrisku.  Z výletu sme sa vrátili plní dojmov a nových zážitkov.

Mgr. Mária Dragúňová

• Zdokonaľovací plavecký kurz šiestakov

• 27.06.2023 21:24
        • Počas letných horúčav asi každý sníva o mieste, na ktorom by sa mohol schladiť a tohtoročným šiestakom sa po tvrdej celoročnej práci naskytla príležitosť v podobe kúpaliska Štrand v Nových Zámkoch. Na plavecký výcvik žiaci chodili doobeda 19. až 21. júna v sprievode pani učiteľky Lenčéšovej a Kulháňovej, pána učiteľa Rybára a Slováka a pani zdravotníčky. Okrem bazénov ponúkalo kúpalisko aj iné zaujímavé atrakcie. Bolo možné si zahrať futbal či iné športy alebo si  jednoducho sadnúť pod koruny mohutných stromov a tráviť čas s priateľmi. Bufetov či reštaurácií tam tiež bolo dostatok, takže tam s istotou nikto nehladoval. Ďakujeme pánom učiteľom, pani učiteľkám a aj pani zdravotníčke za vynaliezavosť, trpezlivosť a krásne zážitky.

Dorota Zeleňáková 6.A

• Cvičenia v prírode

• 22.06.2023 20:05
        • S príchodom horúceho leta sa blíži aj záver školského roka. Počas posledných dní vymeníme školské tašky za batohy s desiatou a fľaškou vody. Obujeme si tenisky a na hlavu dáme šiltovky alebo klobúčiky... predsa len, slnko je silné. Čaká nás ešte zopár dní plných pohybu, hier, zábavy aj oddychu. Jeden taký deň už majú naši mladší žiaci za sebou. Vo štvrtok sme sa vybrali von za brány našej školy, aby sme si precvičili poznatky z dopravnej výchovy na blízkych cestách a chodníkoch. V rámci cvičení v prírode sme navštívili Centrum voľného času na Kostolnom Seku, kde nás srdečne privítali vo svojom krásnom prostredí. Cestou sme si všímali zaujímavosti nášho mesta i okolitú prírodu. Žiaci zo všetkých tried prvého stupňa mali v CVČ možnosť vyskúšať si svoje pohybové zručnosti a šikovnosť v množstve pripravených hier a súťaží. Každý bol dobrý v niečom inom. Okrem hier nás však čakala aj vážnejšia časť – beseda s našou milou pani zdravotníčkou. Tá si pre nás pripravila zaujímavú prezentáciu o podaní prvej pomoci pri rôznych úrazoch. Žiakov téma veľmi zaujímala i pobavila. Pani zdravotníčka ich zapájala, mohli sa pokúsiť uložiť spolužiaka do stabilizovanej polohy a vyskúšať si, ako správne postupovať pri privolaní záchranárov. Všetko sme zvládli s úsmevom a už sa tešíme na ďalšie zaujímavé dni.

Mgr. Monika Mazúchová

• Rozprávková noc alias Prespávačka :)

• 22.06.2023 11:03
        • Kto by nechcel aspoň raz zažiť školu INAK. Zabaviť sa rozprávkami, byť v nej za tmy, prespať so spolužiakmi v jednej triede...a to sme spolu zažili! Dokonca aj zmrzlina bola zadarmo ( vďaka pani riaditeľke). Čo viac si želať? Prespávačku znovu...o rok sa tešíme!
          Ďakujeme pani učiteľkám 2. a 3. ročníkov a rodičom za pomoc a spoluprácu.
                                                                                             Mgr. Lucia Cviková
        • Piataci na divadelnom predstavení v Nitre

• 19.06.2023 21:45
        • Dňa 16. júna 2023 sa žiaci piateho ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Robin Hood v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Robin Hood bol zbojník s dobrým srdcom, ktorý pomáhal chudobným ľuďom. Predstavenie sa nieslo v duchu odvahy, statočnosti a spravodlivosti. Deti počas celého predstavenia spontánne prejavovali svoje emócie a hrdinského Robina Hooda neustále povzbudzovali k víťazstvu nad nespravodlivosťou a zlom.

Žiaci si domov odniesli veľa príjemných a nezabudnuteľných zážitkov.

Mgr. Mária Dragúňová