• Fyzikálna olympiáda

• 31.03.2021 17:02
        • Fyzika je jednou z najstarších vedných disciplín pôsobiacich v ľudskej kultúre.  Žiaci  výučbou získajú záujem o prírodu a svet techniky,  nadobudnú otvorenosť k novým objavom vo fyzike a technike, získajú pozitívny vzťah k ochrane svojho zdravia a životného prostredia.

Okrem získavania poznatkov vo fyzike majú žiaci možnosť zúčastniť sa mnohých súťaží z fyziky, ale medzi najdôležitejšie patrí Fyzikálna olympiáda. Patrí medzi  najnáročnejšie a najťažšie predmetové olympiády. O to viac  sa tešíme ak máme úspešných riešiteľov školského, okresného kola, ba dokonca aj krajského kola FO.

• Úspech v okresnom kole Dejepisnej olympiády

• 31.03.2021 10:59
        • Naša žiačka Nelka Balážová zo 7.A triedy obsadila krásne 3. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády v kategórii E. Okresné kolo bolo zamerané na tému: Stredovek - život na vidieku, v mestách, v kláštoroch a v štátoch.
          Nelke srdečne gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov.
        • Výsledky školského kola Matematickej olympiády Z6, Z7, Z8

• 16.03.2021 20:46
        • Matematická olympiáda je súťaž náročná, každú úlohu treba podrobne rozpracovať na samostatnom hárku A4. Možno aj preto sa do nej zapája menej žiakov. Ale zo skúsenosti vieme, že kto zabojuje, prekoná svoju pohodlnosť a vyrieši príklady školského  kola, utvrdí si mnohé matematické vedomosti a zručnosti, ktoré využije na vyučovaní,  v príprave na prijímacie pohovory na stredné školy i v bežnom živote. V tomto školskom roku úspešnými riešiteľmi školského kola  Matematickej olympiády  sú nasledovní žiaci: Šiestaci – Boris Stano, Jakub Kuruc, siedmačka  – Nataša Dinková a ôsmačka  - Sofia Barcajová.

Všetkým menovaným žiakom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v okresnom kole.

• 15.03.2021 17:39
        • V tomto roku sa školské aj okresné kolo geografickej olympiády, konalo online.

V týždni od 7.12.- 11.12.2020 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Z piateho ročníka sa jej zúčastnilo 9 žiakov. Zo šiesteho ročníka 3 žiaci. Zo siedmeho ročníka 5 žiakov. Z ôsmeho ročníka 3 žiaci a z deviateho ročníka 7 žiakov. Do  okresného kola postúpili z piateho ročníka: Filip Hyll, Matúš Rákoš, Jakub Potočný. Zo šiesteho a siedmeho ročníka postúpili Nela Balážová, Hana Sung, Timotej Chudý . Z ôsmeho a deviateho ročníka postúpili Lenka Tóthová, Alica Rigóová, Samuel Čabmálik. Úspešnými riešiteľmi v okresnom kole sa stali všetci postupujúci žiaci.

Všetkým súťažiacim gratulujeme k dosiahnutým výborným výsledkom.

• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• 08.03.2021 11:45
        • Dňa 11.2. 2021 sa uskutočnilo prostredníctvom online formy okresné kolo DO. Našu školu reprezentovalo spolu osem žiakov a žiačok v jednotlivých kategóriách. Sedem žiakov patrí medzi úspešných riešiteľov. Všetkým súťažiacim gratulejeme!