• Naši piataci a deviataci v okresnom kole matematickej olympiády

• 15.02.2024 09:35
        • Dňa 24.01.2024 sa uskutočnilo  v Nových Zámkoch okresné kolo matematickej olympiády pre 5. a 9. ročník.  Našu školu reprezentovali traja piataci: David Chren  a Matej Švajda z 5. A triedy a Michaela Richnavská z 5.B triedy.  Pozvaná Liliana Šipulová z 5.B triedy sa pre chorobu okresného kola nezúčastnila.  Menovaným piatakom sa na okresnom kole nepodarilo uspieť, ale to ich určite neodradí zapojiť sa do matematickej olympiády v budúcom školskom roku.
          V kategórii deviatakov sme mali jedného zástupcu- Borisa Stanka z 9.A triedy, ktorý sa v konkurencii rovesníkov z celého okresu umiestnil ako úspešný riešiteľ na 5. až 6. mieste. Medzi úspešných riešiteľov sa pritom zaradila iba tretina pozvaných žiakov. Borisovi gratulujeme a želáme veľa úspechov počas stredoškolského štúdia.
                                                                                             Mgr. Katatína Lenčéšová

• 01.02.2024 10:46
        • Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. Aj naša škola sa zapojila do tejto súťaže v kategóriách:
          • Drobci: 2. - 3. ročník ZŠ,
          • Bobríci: 4. - 5. ročník ZŠ,
          • Benjamíni: 6. - 7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia,
          • Kadeti: 8. - 9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia.
          V kategórii Drobci: 2. - 3. ročník ZŠ súťažilo 13 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Adam Krehák, Adam Hurtoň, Simona Kupecká, Petra Packová a Oliver Blaho.
          V kategórii Bobríci: 4. - 5. ročník ZŠ súťažilo 10 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Samuel Tóth, Damián Zelenák, Matej Móča, Matej Švajda a Michaela Richnavská.
          V kategórii Benjamíni: 6. - 7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia súťažilo 16 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Dorota Zeleňáková, Matúš Slovák, Ivan Móča, Dominik Špacír, Martina Tenzerová, Oliver Šimon, Patrik Golha, Petra Bóriová, Tobias Bednár, Oliver Ružička, Tomáš Černák.
          V kategórii Kadeti: 8. - 9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia súťažilo 9 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Jakub Kuruc, Adrián Bednárik, Laura Borovicová.
          Gratulujeme a želáme veľa šťastia v ďalšom ročníku.
                                                                                          Ing. Patrik Ballai
        • Technická olympiáda

• 01.02.2024 11:26
        • Technická olympiáda je súťaž určená žiakom 5. - 9. ročníka základných škôl, ktorá svojím obsahom motivuje žiakov k tvorivej činnosti. Technická olympiáda má dve kategórie:
          - kategória B pre 5. – 7. ročník ako súťaž jednotlivcov,
          - kategória A pre 8. - 9. ročník ako súťaž dvojíc.
          Školské kolo sa uskutočnilo 11. 10. 2023 a okresné kolo bolo 23. 11. 2023.
          Do kategórie A sa zapojilo 6 žiakov. V okresnom kole nás reprezentovali úspešní riešitelia Adriana Slováková a Adam Müller, ktorí sa umiestnili na 2. mieste.
          V kategórii B súťažili 3 žiaci. V okresnom kole nás reprezentovala úspešná riešiteľka Dorota Zeleňáková  a skončila na krásnom 4. mieste.
          Gratulujeme a želáme veľa šťastia v ďalšom ročníku.
                                                                                       Ing. Patrik Ballai

• 01.02.2024 10:47
        • V decembri sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. Prebiehalo formou vedomostného testu, ktorý pozostával z troch častí: učivá príslušného ročníka, úlohy z regionálnej histórie a monotematický celok zameraný na hrady a zámky Slovenska.
          Zapojilo sa doň 28 žiakov druhého stupňa, 14 z nich bolo úspešnými riešiteľmi.
          Žiaci súťažili v štyroch kategóriách, podľa ročníkov.

Do okresného kola DO postupujú z každej kategórie prví dvaja žiaci:
          F – 6. ročník: Miriam Škulecová, Alica Kulháňová (obe 6.B)
          E – 7. ročník: Oliver Šimon, Dorota Zeleňáková (obaja 7.A)
          D – 8. ročník: Patrik Hubina (8.B), Tereza Blašková (8.A)
          C – 9. ročník: Matej Barát a Boris Stanko z 9.A

Všetkým žiakom srdečne gratulujeme a postupujúcim prajeme veľa úspechov v okresnom kole, ktoré sa uskutoční dňa 5.2. 2024.
                                                                                        PhDr. Tatiana Šimonová

• 01.02.2024 09:16
        • Dňa 25.1.2024 sa na našej škole uskutočnila súťaž v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Do školského kola sa zapojilo spolu 17 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do troch kategórií:
          1. kategória – žiaci 2. – 3. ročníka – víťazom sa stal Filip Šulík z 3.B
          2. kategória – žiaci 4. – 5.ročníka – víťazom sa stal Matej Cvik z 5.A
          3. kategória – žiaci 6. – 7. ročníka – víťazkou sa stala Sára Tvrdoňová zo 6.A
          Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme, víťazom gratulujeme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole.
                                                                                       Mgr. Lucia Cviková
                                                                                       PhDr. Tatiana Šimonová