Vitaj, vitaj Mikuláš,
čo v batohu pre nás máš?
Cukríky i čokoládky
a či dáky perník sladký?
Tak ako sme sľúbili,
všetci sme sa ľúbili.
Rýchlo, rýchlo rozbaľ vrece,
nikto z nás už čakať nechce.
Prišiel si k nám trochu skôr,
zavítal si na náš dvor.
Všetci sme ti spievali,
na odmenu čakali.
Opäť po roku k nám zavítal pán s bielymi vlasmi, bielou bradou, červeným plášťom a plným košíkom dobrôt.
