• Týždeň zdravia a zdravej výživy

• 02.06.2022 22:41
      • Už tradične v máji venujeme jeden týždeň   zdraviu a zdravej výžive.  Tento rok sme však nepropagovali  ovocie, zeleninu a iné zdravé potraviny, ale sme sa zamerali   na nezdravé potraviny a nápoje, ktoré sa objavujú v našom jedálničku.  Prostredníctvom relácií v školskom rozhlase sme každý deň poodhalili  tajomstvo ich lákavých chutí, ktoré u niektorých z nás vyvolávajú až závislosť. Vysvetlili sme si technologické postupy, pri ktorých tieto potraviny vznikajú a menia sa na zdraviu škodlivé. Objasnili sme si, ktoré látky v nich ohrozujú naše zdravie a napokon ponúkli zdravšiu alternatívu týchto potravín.

• Neodmysliteľnou súčasťou spomínanej akcie je i celoškolská súťaž. Na konci každej rozhlasovej relácie zaznela otázka, ktorá sa týkala prečítaných informácií. Veľké množstvo správnych odpovedí, ktoré žiaci každý deň vhadzovali do pripravenej škatule dokazuje, že ich relácie poučili a zaujali. Súťaž sme ukončili vyžrebovaním  a odmenením desiatich výhercov /piatich za každý stupeň/.

Pri hľadaní správnych odpovedí pomohli žiakom taktiež informácie, ktoré sa nachádzali na náučnom paraváne v A pavilóne.

V rámci Týždňa zdravej výživy sledovali na 1. stupni triedne pani učiteľky , akú desiatu majú ich žiaci v škole a posúdili, či sa jedná o zdravú alebo naopak nezdravú potravinu. Žiaci, ktorí mali  zdravú desiatu počas týždňa najčastejšie, boli v posledný deň  odmenení  pani riaditeľkou .

Vďaka sponzorom sme mohli  žiakov  odmeniť zdravým balíčkom, ktorý obsahoval slovenské jablko, 100%  ovocnú šťavu a škatuľku vynikajúcich bezlepkových  sušienok od nášho sponzora PEKÁREŇ KRAJEC.

Výhercami  vedomostnej celoškolskej súťaže boli nasledovní žiaci : Jakub Fridrich, Lily Švecová, Lucia Fiamová, Laura Klučková, Tamara Kopišová, Filip Sádovský, Nela Balážová, Matúš Timek, Simona Trnková, Nikolas Tóth.

Zdravú desiatu si do školy najčastejšie priniesli: Tereza Fialová, Peter Šulka, Lukáš Ševčík, Matej Móča, Daniel Spáčil, Ján Ondrušek, Tomáš Švanda, Michaela Richnavská, Filip Gazdag, Dominika Ostrožlíková.

Mgr. Katarína Lenčéšová, Mgr. Lucia Cviková