• Svetový deň sporenia

• 11.11.2021 23:15
      • Každý rok si 31. októbra pripomíname „Svetový deň sporenia“. Na našej škole sme si ho s mladšími žiakmi pripomenuli aktivitou, pri ktorej deti písali, na čo si šetria peniaze, prípadne, na čo by si chceli sporiť. Svoje nápady pripínali na nástenku na chodbe a potom ich pani učiteľky vyhodnotili. Potešilo nás, že viaceré deti nemyslia iba na seba, ale aj na svojich blízkych či na zvieratká.

• Najviac detí si sporí na kúpu zvieratka. Na druhom mieste sa umiestnil mobilný telefón, za ním počítač, potom rôzne druhy hračiek. K originálnym odpovediam patrili napríklad hvezdársky ďalekohľad, dovolenka, dom, ...

Najzaujímavejšie odpovede boli odmenené sladkosťou.

Mgr. Mariana Sádovská