• Naši siedmaci a ôsmaci na divadelnom predstavení v Nitre

• 19.10.2023 09:26
      • Dňa 10. októbra  sme prijali pozvanie našej bývalej žiačky Ivanky Chudivániovej,  študentky Súkromného konzervatória v Nitre, na predstavenie Modrý vták od belgického autora Maurica Maeterlincka. Modrý vták, symbolizujúci  šťastie,  je jednou z najpôsobivejších alegórií svetovej literatúry a  jeho silné posolstvo v súčasnosti určite zapôsobí na každého z nás.
                 Príbeh je stvárnením dobrodružnej výpravy súrodencov Tyltyl a Mytyl za bájnym modrým vtákom, ktorý prináša každému človeku šťastie. Po cestách plných dobrodružstiev hlavných hrdinov za šťastím si aj  naši siedmaci a ôsmaci uvedomili pravé hodnoty života, a to nielen lásku materinskú, ale  i lásku k blížnemu.  Sme veľmi radi, že jednou z postáv bola práve naša bývalá žiačka Ivanka, ktorú sme obdivovali v role Svetla. Držíme jej palce v hereckom svete a ďalšom profesijnom živote!
                Deti z predstavenia odchádzali nadšené a plné zážitkov s uvedomením si , že  šťastie je vlastne v každom z nás, len ho musíme vedieť rozpoznať a rozdávať!
                                                                                                    Mgr. Aneta Kurucová