• Cvičenia v prírode

• 22.06.2023 20:05
      • S príchodom horúceho leta sa blíži aj záver školského roka. Počas posledných dní vymeníme školské tašky za batohy s desiatou a fľaškou vody. Obujeme si tenisky a na hlavu dáme šiltovky alebo klobúčiky... predsa len, slnko je silné. Čaká nás ešte zopár dní plných pohybu, hier, zábavy aj oddychu. Jeden taký deň už majú naši mladší žiaci za sebou. Vo štvrtok sme sa vybrali von za brány našej školy, aby sme si precvičili poznatky z dopravnej výchovy na blízkych cestách a chodníkoch. V rámci cvičení v prírode sme navštívili Centrum voľného času na Kostolnom Seku, kde nás srdečne privítali vo svojom krásnom prostredí. Cestou sme si všímali zaujímavosti nášho mesta i okolitú prírodu. Žiaci zo všetkých tried prvého stupňa mali v CVČ možnosť vyskúšať si svoje pohybové zručnosti a šikovnosť v množstve pripravených hier a súťaží. Každý bol dobrý v niečom inom. Okrem hier nás však čakala aj vážnejšia časť – beseda s našou milou pani zdravotníčkou. Tá si pre nás pripravila zaujímavú prezentáciu o podaní prvej pomoci pri rôznych úrazoch. Žiakov téma veľmi zaujímala i pobavila. Pani zdravotníčka ich zapájala, mohli sa pokúsiť uložiť spolužiaka do stabilizovanej polohy a vyskúšať si, ako správne postupovať pri privolaní záchranárov. Všetko sme zvládli s úsmevom a už sa tešíme na ďalšie zaujímavé dni.

Mgr. Monika Mazúchová