• Týždeň zdravej výživy na našej SNP-čke

• 09.06.2023 22:24
      • Uplynulý týždeň prebehol na našej škole veľmi zaujímavý týždeň venovaný zdravej výžive.

V rámci tohto týždňa bol pre žiakov pripravený paraván so zaujímavými informáciami o zdravých a nezdravých jedlách a nápojoch, užitočné informácie o potravinovej pyramíde stravovania, kde podľa jednotlivých poschodí mohli žiaci zistiť, aké potraviny by mali mať najväčšie alebo najmenšie zastúpenie vo ich jedálničku. Samozrejmosťou boli aj  informácie ohľadne zásad správnej výživy, 5 pilierov zdravia a ukážkový vyvážený jedálny lístok na jeden deň. Paraván obsahoval aj zaujímavé informácie o rozdelení ovocia podľa farieb a ich účinkov na zdravie .

Prvý deň si žiaci vypočuli rozhlasovú reláciu o zdravom stravovaní a takisto výzvy na zapojenie do dvoch súťaží, vedomostnej a výtvarnej.

• Vďaka dobrým ľudom - štedrým sponzorom našej celoškolskej akcie, mali žiaci možnosť cez každú prestávku , a to celý týždeň ochutnávať kvalitné bio jabĺčka  od GTN PLUS ovocie a zelenina a zdravé kváskové a celozrnné pekárenské výrobky od  Babka remeselná pekáreň/kézműves pékség. Tieto zdravé produkty mali u žiakov veľmi pozitívnu odozvu, za jeden týždeň sa skonzumovalo neuveriteľných 100 kg bio jabĺčok od GTN PLUS ovocie a zelenina.

V rámci tohto týždňa boli pre žiakov pripravené aj  dve zaujímavé súťaže.

Prvá súťaž bola výtvarná , a to na tému : Nakúp zdravé a výživovo hodnotné potraviny pre seba a pre svoju rodinu na výlet.

Bolo veľmi náročné vybrať päť kresieb, nakoľko všetky výtvarné projekty boli jedinečné, žiaci boli kreatívni a mimoriadne šikovní.

Výhercami výtvarnej súťaže boli nasledovní žiaci : Ema Zeleňáková, Matúš Benko, Matúš Melen, Michaela Ciroková a Lilien Kostoláni.

Čakala ich štedrá odmena od našich sponzorov – taška plná celozrnných a kváskových dobrôt od Babka remeselná pekáreň/kézműves pékség , bio jabĺčka od GTN PLUS ovocie a zelenina , zdravé müsli tyčinky a cereálie bez cukru od COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo.

Po vyhodnotení výtvarnej súťaže sme sa rozhodli pripraviť výstavu všetkých prác našich žiakov.

Druhá súťaž bola vedomostná a prebiehala formou kvízu. Kvízové otázky boli zverejnené na webovom sídle školy, ale aj na náučnom paraváne. Výhercami vedomostnej súťaže boli nasledovní žiaci : Michal Zeleňák, Rebeka Dibusová, Matúš Kupecký, Karin Krajčovičová, Tobias Bednár, Karolína Borovicová, Katarína Divková, Hana Féderová, Adam Bršel a Michaela Richnavská.

Samozrejme aj týchto ocenených žiakov čakala štedrá odmena od našich sponzorov – 1 l bio jablkového džúsu od Emilove Sady , zdravá 70 % čokoláda s orieškami, müsli tyčinky, cereálie bez cukru a medík od COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo.

V mene všetkých žiakov patrí našim štedrým sponzorom, ktorým záleží na zdraví našich detí,  veľké Ď A K U J E M E !!!

Tento týždeň  nám mal pripomenúť, že život každého človeka je jedinečný, neopakovateľný a nenahraditeľný. Preto by si ho mal každý z nás dostatočne vážiť , lebo je našim najcennejším bohatstvom.

#zdravie #prevenciaobezity #akonaucitdetijestzeleninu #nasedeti #detisunajdolezitejsie

COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo Emilove Sady Babka remeselná pekáreň/kézműves pékség GTN PLUS ovocie a zelenina

Mgr. Angelika Benkovicsová