• Európsky deň rodiny a školy - 1. ročník

• 08.12.2022 10:00
      • V piatok ráno zavítala na SNP-éčku policajná jednotka z Nových Zámkov. Nie, nič sa nestalo. Žiadne obavy. To len naši najmenší – prváci, pozvali na návštevu do našej školy otecka policajta, pána Milana Kreháka, aby nám porozprával o svojej zaujímavej  práci. Ten si na pomoc zavolal aj niekoľko kolegov a dokonca i troch výborne vycvičených štvornohých pomocníkov. Tí sa nám na školskom dvore predviedli v plnej paráde o čom sa sami presvedčíte z fotogragií v galérii. Nezdržali sme sa vonku príliš dlho, pretože nám už chlad farbil nošteky dočervena. Ukážka tak pokračovala v triede. Malí zvedavci si mohli prezrieť policajnú výzbroj i vyskúšať obliecť ťažkú výstroj. Niektorí si dokonca nasadili putá. Všetko prebehlo s úsmevom, hoci sme sa bavili o vážnych veciach. Na záver sme dostali poučenie o tom, kto môže a nemôže zaobchádzať so zbraňami, ako by sme mali chodiť po ceste a chodníku, aby sme sa vždy bezpečne dostali kam potrebujeme. Ako odmenu za pozornosť každý prváčik dostal malý darček. Myslím, že piatkové stretnutie sa vydarilo, lebo už cez ďalšiu hodinu si chlapci šepkali o tom, kto z nich bude policajtom. Nuž, na to si ešte zopár rôčkov počkáme.

Mgr. Monika Mazúchová