• Predstavenie NEBOJSA v SND, Bratislava

• 27.06.2022 22:35
      • Počas horúcej júnovej nedele 26. júna 2022 sa naši žiaci prvého stupňa zúčastnili na predstavení Nebojsa v Slovenskom národnom divadle v Bratislave. Bola to odmena od ŠK Slovan Bratislava za najlepší transparent, ktorý vytvorili naši žiaci – skalní fanúšikovia s pomocou ich mamičiek.

Pred návštevou divadla sme si pozreli nábrežie Dunaja a sochu generála M. R. Štefánika. Potom sme sa už pohodlne usadili v divadle a netrpezlivo sme čakali na predstavenie. Pán Ľubomír Feldek napísal výborný scenár a herci predviedli skvelé výkony. V role Marušky sme videli Janku Kovalčíkovú, Nebojsu stvárnil Richard Autner, striga – macocha bola Monika Hilmerová.

Počas putovania Nebojsu sme videli motívy viacerých známych príbehov, napríklad Cisárove nové šaty, O dvanástich mesiačikoch, Škaredé káčatko, Princezná na hrášku. Nebojsa, ktorý na začiatku nepoznal strach, ho na záver spoznal a našiel svoju lásku – Marušku.

Pre viaceré deti to bola prvá návšteva divadla v živote a boli milo prekvapené, aký je to krásny zážitok.
                                                                                         Mgr. Mariana Sádovská