• Zábavné popoludnie s angličtinou

• 05.02.2020 10:38
      • Tak ako každý rok, aj v tomto školskom roku pripravili pani učiteľky pre svojich žiakov ZÁBAVNÉ POPOLUDNIE S ANGLIČTINOU. Keďže sa konalo v predvianočnom období, bolo na tému „Vianoce v anglicky hovoriacich krajinách“. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. V jednej skupine si vyrábali knižky s vianočnou tematikou, kde mali vianočné obrázky a slovíčka. V druhej skupine si najskôr pozreli prezentáciu o Vianociach v Anglicku a v USA, potom si zahrali na interaktívnej tabuli hru so slovíčkami.
      • Spoznali rozdiely vo vianočných zvykoch u nás a v zahraničí. Na overenie si toho, ako si zapamätali nové slovíčka si potom v trojiciach a vo štvoriciach vypracovali rôzne úlohy s vianočnými slovíčkami. Už teraz sa všetci tešíme, čo si pripravia pani učiteľky na najbližšie stretnutie.