• 25.04.2024 09:15
      •      Deň Zeme sa každoročne koná 22. apríla a má upozorniť ľudí na vplyv znečisťovania životného prostredia a vyzvať k spoločnému celosvetovému úsiliu na ochranu Zeme. Do roku 1990 venovali pozornosť ku Dňu Zeme predovšetkým na americkom kontinente. Skutočne svetovým sa stal od roku 1990.
             Na našej škole sa k tomuto významnému dňu konal 17. 4. výchovný koncert, ktorý organizovala UMELECKÁ AGENTÚRA MAJÁK. Žiaci 2. stupňa sa zúčastnili predstavenia s názvom Zachráňme planétu, ktoré bolo zamerané na znečisťovanie vôd, nadmernú ťažbu nerastných surovín, problémy s odpadmi a iné globálne ekologické problémy. Hovorené slovo bolo doplnené piesňami s textami  k aktuálnym témam, skvelou hrou na gitarách i videoprojekciou. Deti si mohli i zasúťažiť o drobné odmeny. Za zaujímavý i poučný program ďakujeme pánovi Alexandrovi Malovi a Miroslavovi Kánovi.
                                                                                       Mgr. A. Bednárová