• Vyhodnotenie školského kola Pytagoriády

• 11.01.2021 10:30
        • V dňoch  9.  a  10. 12. 2020 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády.  Zúčastnili sa ho aj žiaci našej školy.  Tretiaci a štvrtáci si svoje matematické a logické zdatnosti vyskúšali klasickou "papierovou" formou, žiaci druhého stupňa sa vzhľadom na pandemickú situáciu na Slovensku zapojili z pohodlia domova - vyskúšali online formu súťaženia.  Mnohí žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi, čiže správne vyriešili aspoň 10 z 15 úloh.
            Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom.

• 18.12.2020 14:05
        • Na našej škole uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády, ktoré prebiehalo online formou.  Tak ako aj predchádzajúce roky, záujem žiakov o DO bol veľký, zapojilo sa 38 žiakov druhého stupňa.

Žiaci súťažili v štyroch kategóriách:

F – 6. ročník: 8 žiakov

E – 7. ročník: 11 žiakov

D – 8. ročník: 8 žiakov

C – 9. ročník: 11 žiakov

• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko

• 10.12.2020 11:19
        • Čestné uznanie v celoslovenskej literárnej súťaži

Každoročne sa naša škola zapája do súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko. V 28. ročníku tejto celoslovenskej  súťaže s medzinárodnou účasťou získala čestné uznanie žiačka našej školy Alica Rigóová z 9. B triedy  svojím Malým príbehom o slovenčine.

Žiaci svojou účasťou v súťaži prejavujú  hlbší záujem  o slovenčinu, jej ľubozvučnosť a výrazovú bohatosť, o významné udalosti zo života Slovákov,  o kultúrne tradície a súčasné dianie formou slohových prác, pokusov o umelecké vyjadrenie myšlienok v podobe prozaických žánrov a básní. V Malom  príbehu  o slovenčine Alica Rigóová zvolila prozaickú formu a vyjadrením posolstva o rodnom jazyku očarila porotu.