• 18.12.2020 14:05
      • Na našej škole uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády, ktoré prebiehalo online formou.  Tak ako aj predchádzajúce roky, záujem žiakov o DO bol veľký, zapojilo sa 38 žiakov druhého stupňa.

Žiaci súťažili v štyroch kategóriách:

F – 6. ročník: 8 žiakov

E – 7. ročník: 11 žiakov

D – 8. ročník: 8 žiakov

C – 9. ročník: 11 žiakov

• Dejepisná olympiáda prebiehala formou vedomostného testu, ktorý pozostával z troch častí: učivá príslušného ročníka, úlohy z regionálnej histórie a monotematický celok zameraný na stredoveké dejiny.

Žiaci našej školy dokázali, že ich história zaujíma a vedia sa v nej orientovať, o čom svedčí aj fakt, že v tohtoročnom 13. ročníku DO si počínali naozaj veľmi dobre a všetkých 38 žiakov patrí medzi úspešných riešiteľov.

Do okresného kola DO postupujú z každej kategórie prví dvaja žiaci:

F – 6. ročník: Diana Danielová, Adrián Bednárik

E – 7. ročník: Nela Balážová, Sára Fiamová

D – 8. ročník: Dominika Varholiková, Michaela Tvrdoňová

C – 9. ročník: Lenka Tóthová, Roman Štefánik

Všetkým žiakom srdečne gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov v okresnom kole DO, ktoré sa uskutoční dňa 11.2. 2021 v Nových Zámkoch.