• Fyzikálna olympiáda

• 31.03.2021 17:02
      • Fyzika je jednou z najstarších vedných disciplín pôsobiacich v ľudskej kultúre.  Žiaci  výučbou získajú záujem o prírodu a svet techniky,  nadobudnú otvorenosť k novým objavom vo fyzike a technike, získajú pozitívny vzťah k ochrane svojho zdravia a životného prostredia.

Okrem získavania poznatkov vo fyzike majú žiaci možnosť zúčastniť sa mnohých súťaží z fyziky, ale medzi najdôležitejšie patrí Fyzikálna olympiáda. Patrí medzi  najnáročnejšie a najťažšie predmetové olympiády. O to viac  sa tešíme ak máme úspešných riešiteľov školského, okresného kola, ba dokonca aj krajského kola FO.

• V tomto školskom roku sa z našej školy vo FO zúčastnilo celkovo 14 žiakov z 8. a 9. ročníka. V školskom kole bolo z 9. ročníka úspešných 8 žiakov a z 8. ročníka bola z 5 žiakov úspešná jedna žiačka.

V okresnom kole FO boli úspešnými riešiteľmi žiaci:

8. ročník: Dominika Varholíková 8.A, obsadila 2. miesto,

9. ročník: Samuel Steiner sa umiestnil na  3. mieste

a na ďalších miestach v poradí sa umiestnili žiaci Daniel Grosman, Lenka Tóthová, Roman Štefánik, Veronika Bálintová, Adam Turan, Samuel Rampašek, a Šimon Hrušovský.

Všetci úspešní riešitelia postupujú do krajského kola FO a samozrejme  prajeme im,  aby dosiahli čo najlepšie výsledky a veľa úspechov v ďalšom štúdiu.