• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko

• 10.12.2020 11:19
      • Čestné uznanie v celoslovenskej literárnej súťaži

Každoročne sa naša škola zapája do súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko. V 28. ročníku tejto celoslovenskej  súťaže s medzinárodnou účasťou získala čestné uznanie žiačka našej školy Alica Rigóová z 9. B triedy  svojím Malým príbehom o slovenčine.

Žiaci svojou účasťou v súťaži prejavujú  hlbší záujem  o slovenčinu, jej ľubozvučnosť a výrazovú bohatosť, o významné udalosti zo života Slovákov,  o kultúrne tradície a súčasné dianie formou slohových prác, pokusov o umelecké vyjadrenie myšlienok v podobe prozaických žánrov a básní. V Malom  príbehu  o slovenčine Alica Rigóová zvolila prozaickú formu a vyjadrením posolstva o rodnom jazyku očarila porotu.

• Tento ročník sa niesol v znamení 100. výročia vzniku Slovenského národného divadla v Bratislave a 20. výročia vyhlásenia Medzinárodného dňa materinského jazyka. V roku 2020 sme si pripomenuli výročia významných slovenských osobností: 200. výročie narodenia Andreja Sládkoviča, 160. výročie narodenia Martina Kukučína, 140. výročie narodenia Milana Rastislava Štefánika, 110. výročie narodenia Jána Kostru, 80. výročie úmrtia Jozefa Gregora Tajovského,  a 70. výročie úmrtia Vladimíra Hurbana Vladimírova, významnej osobnosti literárneho a kultúrneho života Slovákov vo Vojvodine.

Alicke k dosiahnutému úspechu srdečne blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov!