• Naši piataci a deviataci v okresnom kole matematickej olympiády

• 15.02.2024 09:35
      • Dňa 24.01.2024 sa uskutočnilo  v Nových Zámkoch okresné kolo matematickej olympiády pre 5. a 9. ročník.  Našu školu reprezentovali traja piataci: David Chren  a Matej Švajda z 5. A triedy a Michaela Richnavská z 5.B triedy.  Pozvaná Liliana Šipulová z 5.B triedy sa pre chorobu okresného kola nezúčastnila.  Menovaným piatakom sa na okresnom kole nepodarilo uspieť, ale to ich určite neodradí zapojiť sa do matematickej olympiády v budúcom školskom roku.
        V kategórii deviatakov sme mali jedného zástupcu- Borisa Stanka z 9.A triedy, ktorý sa v konkurencii rovesníkov z celého okresu umiestnil ako úspešný riešiteľ na 5. až 6. mieste. Medzi úspešných riešiteľov sa pritom zaradila iba tretina pozvaných žiakov. Borisovi gratulujeme a želáme veľa úspechov počas stredoškolského štúdia.
                                                                                           Mgr. Katatína Lenčéšová

• zdroj obr.: https://skmo.sk/