• 01.02.2024 10:46
      • Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. Aj naša škola sa zapojila do tejto súťaže v kategóriách:
        • Drobci: 2. - 3. ročník ZŠ,
        • Bobríci: 4. - 5. ročník ZŠ,
        • Benjamíni: 6. - 7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia,
        • Kadeti: 8. - 9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia.
        V kategórii Drobci: 2. - 3. ročník ZŠ súťažilo 13 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Adam Krehák, Adam Hurtoň, Simona Kupecká, Petra Packová a Oliver Blaho.
        V kategórii Bobríci: 4. - 5. ročník ZŠ súťažilo 10 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Samuel Tóth, Damián Zelenák, Matej Móča, Matej Švajda a Michaela Richnavská.
        V kategórii Benjamíni: 6. - 7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia súťažilo 16 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Dorota Zeleňáková, Matúš Slovák, Ivan Móča, Dominik Špacír, Martina Tenzerová, Oliver Šimon, Patrik Golha, Petra Bóriová, Tobias Bednár, Oliver Ružička, Tomáš Černák.
        V kategórii Kadeti: 8. - 9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia súťažilo 9 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Jakub Kuruc, Adrián Bednárik, Laura Borovicová.
        Gratulujeme a želáme veľa šťastia v ďalšom ročníku.
                                                                                        Ing. Patrik Ballai