• 14.03.2024 09:26
      • Ako každý rok, aj tento rok sme sa zapojili do literárnej súťaže Hviezdoslavov Kubín v prednese poézie a prózy. Školské kolo sa uskutočnilo 18. 1. 2024 a zúčastnilo sa ho 20 žiakov 1.-4. ročníka. Veľkú pochvalu si zaslúžia najmä naši prváčikovia, ktorí nesúťažne veľmi pekne prednášali: Sofia Tvrdoňová 1.C, Alexandra Uhríková 1. A, Emma Špacírová 1.A  a Lukáš Formánek 1.A. Samozrejme pochavala a jednotka pristála v žiackej knižke aj ostatným.
        Víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších kolách!

Prednes poézie:
        1. miesto  Jakub Melichar 2.A
        2. ⁠miesto. Matúš Štulrajter 2.A
        3. ⁠miesto Jakub Ivan 4.A

Prednes prózy:
        1. miesto Damián Zeleňák 4. B
        2. ⁠miesto Laura Mráziková 3.A
        3. ⁠miesto Daniel Lébl 2.C
                                                                                     Mgr. Lucia Cviková

Dňa 21. 02. 2024 sa v našej škole konalo obvodné kolo jubilejného 70. ročníka celoštátnej postupovej prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín 2024
        Z 5. – 9. ročníka našu školu reprezentovali Jakub Melichar, Viktor Rigó, Karin Krajčovičová, Paula Borovicová, Vanessa Pavlovičová. Naši recitátori sa v silnej konkurencii nestratili a získali veľmi pekné umiestnenia.
        V okresnom kole nás bude v prednese prózy reprezentovať  Paula Borovicová zo 7. A, ktorá sa umiestnila na krásnom 1. mieste.
        Na 2. mieste sa umiestnili v prednese poézie Jakub Melichar z 2. A a v prednese prózy Viktor Rigó
        z 5. A. Tretie miesto v prednese poézie získala Karin Krajčovičová zo 6. A. Všetkým našim recitátorom gratulujeme.

Mgr. Katarína Seidlová