Dejepisná olympiáda

Dňa 8.12. 2021 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. Zapojilo sa doň 19 žiakov druhého stupňa.

Žiaci súťažili v štyroch kategóriách:

F – 6. ročník: 5 žiakov

E – 7. ročník: 3 žiaci

D – 8. ročník: 6 žiakov

C – 9. ročník: 5 žiakov

Dejepisná olympiáda prebiehala formou vedomostného testu, ktorý pozostával z troch častí: učivá príslušného ročníka, úlohy z regionálnej histórie a monotematický celok zameraný na pamiatky UNESCO na Slovensku.

Žiaci našej školy dokázali, že ich história zaujíma a zároveň si svoje vedomosti radi doplnia aj o ďalšie informácie. V tohtoročnom 14. ročníku DO si počínali veľmi dobre, z celkového počtu 19 súťažiacich sa stalo 15 žiakov úspešnými riešiteľmi.

Do okresného kola DO postupujú z každej kategórie prví dvaja žiaci:

F – 6. ročník: Marek Turan, Paulína Sucháňová

E – 7. ročník: Kristína Oščipovská, Jakub Kuruc

D – 8. ročník: Nela Balážová, Dáša Dragúňová

C – 9. ročník: Diana Gregorová, Karin Foltínová

Všetkým žiakom srdečne gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov v okresnom kole DO, ktoré sa uskutoční dňa 9.2. 2022 online formou.