iBobor

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Túto súťaž založila v roku 2004 prof. dr. Valentina Dagienė v Litve. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. Aj naša škola sa zapojila do tejto súťaže v kategóriách:

• Drobci: 2. - 3. ročník ZŠ,
  • Bobríci: 4. - 5. ročník ZŠ,
  • Benjamíni: 6. - 7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia,
  • Kadeti: 8. - 9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia.

V kategórii Drobci: 2. - 3. ročník ZŠ súťažilo 19 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Matej Móča, Eny Kajanovičová, Damián Zeleňák a Timotej Sádovský.

V kategórii Bobríci: 4. - 5. ročník ZŠ súťažilo 26 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Tajana Beňová, Patrik Mandák, Hayeon Sung, Jakub Mikuš, Tomáš Černák, Dominik Špacír, Hugo Kollár, Ivan Móča, Viktor Viszlay, Dorota Zeleňáková, Matúš Slovák, Mário Černák Matúš Hlavatý.

V kategórii Benjamíni: 6. - 7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia súťažilo 23 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Jakub Kuruc, Adrián Bednárik, Filip Sádovský, Filip Hyll, Laura Borovicová.

V kategórii Kadeti: 8. - 9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia súťažilo 28 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli: Michal Borovica, Tomáš Červínka, Michaela Tvrdoňová, Dominik Kis, Tobiáš Orieščik, Alica Hlavatá, Diana Gregorová, Karin Foltínová, Oliver Petík, Dominika Varholíková, Hana Sung.

Gratulujeme a želáme veľa šťastia v ďalšom ročníku.

Ing. Patrik Ballai

zdroj obr.: https://www.ibobor.sk/