Náboj Junior

Naši žiaci sa 19. novembra 2021  zúčastnili zaujímavej  súťaže  Náboj Junior.

Náboj Junior je medzinárodná matematicko-fyzikálna súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov druhého stupňa základných škôl a osemročných gymnázií. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia vyriešiť čo najviac úloh.
Náboj Junior tento rok prebiehal online, v našej skupine súťažilo  945 tímov po celom Česku, Francúzsku, Poľsku a Slovensku. V jednotlivých krajinách sa súťaž vyhodnocuje zvlášť, v záverečnom poradí sa však môžu žiaci porovnať s ostatnými tímami aj v medzinárodnom rebríčku.

Našu školu úspešne reprezentovali žiaci 9. ročníka:
Karin Foltínová, Dominik Kis, Michaela Tvrdoňová, Dominika Varholíková

V rámci nášho okresu skončili na veľmi peknom druhom  mieste, s rovnakým počtom vyriešených úloh ako prvá ZŠ Devínska.

Blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v ďalších súťažiach.
                                                                                          PaedDr. Zuzana Tináková