Dejepisná olympiáda

Dňa 14. februára 2020 sa na ZŠ Nábrežná v Nových Zámkoch uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola, ktorí súťažili v štyroch kategóriách:

F – 6. ročník: Nela Balážová, Nina Mičeková

E – 7. ročník: Dominika Varholiková

D – 8. ročník: Lenka Tóthová, Roman Štefánik

C – 9. ročník: Veronika Štefániková, Martin Tenzer

Dejepisná olympiáda prebiehala formou vedomostného testu, ktorý pozostával z troch častí: učivá príslušného ročníka, úlohy z regionálnej histórie a monotematický celok zameraný na osobnosť Milana Rastislava Štefánika, keďže školský rok 2019/2020 bol venovaný práve tomuto velikánovi našich dejín.

Žiaci našej školy dokázali, že ich história zaujíma a vedia sa v nej orientovať, o čom svedčí aj fakt, že v tohtoročnom 12. ročníku DO si počínali naozaj skvelo a obsadili popredné miesta spomedzi viac ako 100 súťažiacich.

Najväčší úspech sme dosiahli v kategórii C, kde naša deviatačka Veronika Štefániková obsadila nádherné 1. miesto a postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 24. marca 2020 v Leviciach. Zároveň získala najvyšší počet bodov zo všetkých súťažiacich a urobila nám tým veľkú radosť. Gratulujeme J

Úspešnými riešiteľmi, ktorí obsadili veľmi pekné miesta boli aj:

• kategória C – Martin Tenzer obsadil 5. miesto /z 26 súťažiacich/
  • kategória D – Lenka Tóthová obsadila 5. miesto /z 22 súťažiacich/
       Roman Štefánik obsadil 7. miesto /z 22 súťažiach/
  • kategória E – Dominika Varholiková obsadila 12. miesto /z 32 súťažiach/
  • kategória F – Nela Balážová obsadila 7. miesto /z 26 súťažiach/

Všetkým žiakom srdečne gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy, prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach a Veronike Štefánikovej držíme palce v krajskom kole!