Informácie o začiatku šk. roka 2023/2024 Rozdelenie detí v ŠKD Pomoc misiám zbieraním známok a pohľadníc Oznámenie o poskytnutí riaditeľského voľna žiakom školy

Pomoc misiám zbieraním známok a pohľadníc

Môže jedna použitá známka, ktorú by sme inak vyhodili, zachrániť niekoho od smrti hladom?
Už niekoľko rokov prebieha na Slovensku zbieranie použitých poštových známok a pohľadníc pre pomoc misiám. Pýtate sa: Ako môže pomáhať zbieranie použitých poštových známok a pohľadníc ?
Verte, že je to možné !
Hovoria o tom mnohé listy z misií od misionárov, ktorí aj pomocou financií získaných predajom použitých poštových známok a pohľadníc s Božou pomocou zasýtili mnohých hladujúcich, potešili mnohých zarmútených a vyliečili mnohých chorých. Aj z takto získaných financií pomáhajú financovať výstavbu škôl, detských domovov, internátov a nemocníc, platia nákup liekov pre chorých, stravy pre hladujúcich, kníh a školských pomôcok chudobným žiakom v rozvojových krajinách a mnohé iné dobré diela.
Pozbierané použité a upravené poštové známky a pohľadnice sú posielané do Nemecka, benediktínom do misijného strediska. Tiež sú posielané aj jezuitom do Londýna. Tu sa materiál spracúva a posiela do misijných stredísk a na zberateľské burzy, kde ich kupujú zberatelia.

DRAHÍ ŽIACI, AK VÁS TÁTO MOŽNOSŤ
POMOCI ZAUJALA, A CHCETE AJ VY TAKTO
POMÁHAŤ, MOŽNO TAK UROBIŤ NASLEDOVNE :

Pozbierajte doma (alebo od známych) staré obálky či pohľadnice s opečiatkovanými známkami. Vystrihnite z nich známky neporušené a s papierovým okrajom 1/2 až 1 cm širokým. Známky neodlepujte! Zbierame aj neporušené pohľadnice, staršie ako päťdesiat rokov. Vystrihnuté známky môžete odovzdať pani učiteľke Mariane Sádovskej (C-pavilón).
Veru, aj jedna dobre predaná vzácna známka môže znamenať záchranu hladujúceho človeka od smrti hladom !
Ďakujeme!