Exkurzia do Košarísk

Dňa 23. 5. 2022 sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili celodennej exkurzie do Múzea M. R. Štefánika, ktoré sa nachádza v jeho rodnej obci Košariská. Žiaci sa prostredníctvom zaujímavých exponátov v autentickom prostredí mohli dozvedieť viac o tejto významnej slovenskej osobnosti našej histórie. Po návšteve múzea sme si urobili krátku prestávku na mieste, kde stojí pamätník venovaný M. R. Štefánikovi. Mohyla M. R. Štefánika na vrchu Bradlo našich žiakov veľmi zaujala a keďže aj počasie nám prialo, mohli sme si toto architektonické dielo poobzerať z každej strany a rovnako si z výšky vychutnať výhľad na okolitú prírodu. Na exkurzii žiaci získali nové poznatky a informácie a spoznali ďalší kúsok Slovenska.
                                                                                           PhDr. Tatiana Šimonová