Workshop bezpečnosti v kyberšikane

Dňa 20. 5. 2022 sa žiaci 4. a 5. ročníka venovali prostredníctvom workshopu bezpečnosti v kyberpriestore. Žiaci získavali informácie o nástrahách sociálnych sietí, ktoré ich môžu stretnúť pri práci so sieťovými aplikáciami. Naučili sa ako rozpoznať a brániť sa rôznym nástrahám. A ako sa správať na sociálnej sieti bezpečne.
Tento workshop si pre našich žiakov pripravila Lucia Malíková, ambasádorka kybernetickej bezpečnosti v projekte Security Girls, ktorá v súčasnosti aktívne spolupracuje so združením Aj Ty v IT a so spoločnosťou ESET a študuje v treťom ročníku na Strednej priemyselnej škole strojníckej a elektrotechnickej v Leviciach.
Lucia našich žiakov oboznámila so sociálnymi sieťami, upozornila na ich nástrahy. Priblížila pojmy oversharovanie, phishing ktoré sa žiakov týkajú najviac. Vysvetlila im, ako týmto nástrahám predchádzať. Na reálnych príkladoch si so žiakmi vyskúšala ako rozpoznať phishing, falošný profil, podozrivý link.
Ďakujem Lucke za skvelý prístup a vekuprimerané sprostredkovanie tejto témy žiakom.