Astronomická prednáška - Astrofotografia a Orientácia na oblohe

Ako fotografovať  Mesiac, hviezdy, hmloviny, galaxie a iné vesmírne objekty sme sa so žiakmi dozvedeli na veľmi zaujímavej astronomickej prednáške  Michala Vokoleka z Dolného Ohaja. Oboznámil nás s jednoduchým návodom ako, s čím  a kedy fotografovať vesmírne objekty a to i použitím najbežnejších optických prístrojov napr.  mobilu.

O súhvezdiach na nočnej oblohe, rýchlej orientácii na nej a o súhvezdiach ročných období, zvieratníka atď. nám porozprával Matej Trstenovič.

Ďakujeme,  obom amatérskym  astronómom, že sme sa mohli dozvedieť niečo nové, zaujímavé o nočnej oblohe, o hviezdach, planétach a získať predstavu o vesmíre, v ktorom sa nachádzame.

Mgr. Helena Sláviková