Beseda „Čo vieš o hviezdach?“

ISS - Medzinárodná vesmírna stanica je spoločným projektom 5 kozmických agentúr a v súčasnosti je jedinou trvale obývanou vesmírnou stanicou. Veľa zaujímavých informácií o histórii, stavbe stanice a jej modulov, o prebiehajúcom živote kozmonautov na palube, ale i o nehodách, poruchách a opravách stanice sa žiaci dozvedeli na besede s pánom Matejom Trstenovičom. Astronómii sa venuje ako koníčku veľmi dlho, vyštudoval astronómiu v Hurbanove ako nadstavbové štúdium, úspešne zmaturoval a prijal ponuku KOS v Nitre robiť prednášky o astronómii.

Viac informácií o ISS sa môžete dozvedieť prostredníctvom fotografií vo fotogalérii na webe našej školy.

V druhej časti   besedy pokračovali iba účastníci  astronomických súťaží a venovali sa poznávaniu hviezdnej oblohy a určovaniu súhvezdí. Keďže táto oblasť astronómie je hlavnou časťou všetkých astronomických súťaží, ktorých  sú každoročne naši žiaci úspešnými riešiteľmi.
                                                                                    Mgr. Helena Sláviková