Súťaž o najkrajší návrh eurobankoviek

V dnešnej dobe je veľmi dôležitá finančná gramotnosť. Aj na našej škole sa snažíme deťom už od prvého ročníka podávať rôzne informácie z finančného sveta. Preto sme sa rozhodli urobiť súťaž o najkrajší návrh eurobankovky. Žiaci si na hodinách výtvarnej výchovy s pani učiteľkami pozreli súčasné eurobankovky aj bankovky iných štátov a potom nakreslili alebo namaľovali svoju predstavu o eurobankovke. Najkrajšie návrhy z každého ročníka sme potom pripli na nástenku a žiaci svojimi hlasmi vybrali 3 najkrajšie návrhy. Na treťom mieste skončila Lilien  Mináriková zo 4. B, na druhom mieste Matej Raslavský z 2. A a víťazom sa stal Viktor Rigo z 3. A. Títo žiaci boli odmenení aj vecnými cenami.
                                                                       Mgr. Mariana Sádovská