Marec - mesiac knihy

Marec je mesiac venovaný knihám. Ani na našej škole učitelia nezaháľajú a počas tohto mesiaca majú vždy pripravené aktivity, ktorých cieľom je vzbudiť u žiakov záujem o knihy a motivovať ich k čítaniu. Nebolo tomu inak ani tento rok. Okrem pracovných listov venovaných čítaniu s porozumením či rôznych kvízov o literárnych postavách sme pri vyučovaní literatúry so žiakmi siedmeho ročníka  využili aj priestory našej školskej knižnice.

Žiaci mali možnosť zoznámiť sa s množstvom kníh, vybrať si nejakú podľa obľúbeného žánru a v pohodlí si ju čítať. Niektorých vybrané knihy tak zaujali, že si ich zobrali domov, aby ich celé prečítali.  Všetkým sa vyučovanie v knižnici veľmi páčilo a najradšej by v nej strávili celý deň. My budeme však radšej, ak naďalej zostane pre nich tou vzácnou klenotnicou múdrosti.

Mgr.Ľ.Cendrowicz