Knižný bazár

„Za všetko, čo je vo mne dobré, vďačím knihe.“

Maxim Gorkij

Tak ako už v minulosti spisovateľ Maxim Gorkij poukázal na dôležitosť kníh v našich životoch, tak sme si to aj my s našimi žiakmi pripomenuli počas mesiaca marec.

Marec sa na našej škole niesol v duchu kníh. Jednou z aktivít, ktorú sme na to využili, bol Knižný bazár. Bazár kníh prebiehajúci na prvom stupni predposledný marcový týždeň mal veľký úspech. Zapojilo  sa veľmi veľa žiakov, ktorí dostali za prinesenú knihu žetón jednej z troch farieb, podľa obsahu, veľkosti a opotrebovanosti knihy. Žetón následne vymenili za knihu podľa  vlastného výberu. Výber kníh bol pestrý. Na výber mali žiaci  rozprávkové knihy, povesti, knihy vhodné ako pre chlapcov, tak aj pre dievčatá. Mnohí žiaci siahli po zaujímavých knihách, ktoré pevne verím, že obohatia aj ich vedomosti.  Bolo naozaj pekné sledovať radosť žiakov, ktorí si odnášali domov knihy plné nových literárnych zážitkov.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Knižného bazára.

Mgr. Martina Harabová