Exkurzia v Nitre - TALENTCENTRUM

V dňoch 22.3. a 23.3. sa naši ôsmaci zúčastnili zaujímavej exkurzie pod názvom „TALENTCENTRUM“. Táto akcia sa konala v Nitre a bola zameraná na orientáciu v kariérovom rozhodovaní žiakov základných škôl. Talentcentrum žiakov podporuje v presnejšom poznaní seba samého – svojho talentu, v informovanom rozhodovaní o rozvoji talentu v budúcom vzdelávaní a v smerovaní k úspešnej a uspokojivej kariére. Žiaci vypracovávali tri dotazníky, ktorých výsledky odzrkadľovali ich záujmy, všeobecné a špecifické schopnosti a zručnosti. Každý žiak dostal výsledky svojho kariérového zrkadla, takže okamžite mal spätnú väzbu.

Keďže rozhodovanie o budúcej škole či povolaní je veľmi dôležité a ovplyvní celý  život našich žiakov, využili sme poradenstvo a pomoc odborníkov v Talentcentre, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Mgr. Aneta Kurucová