Európsky deň jazykov

18. októbra sme si so žiakmi druhého a tretieho ročníka našej školy pripomenuli Európsky deň jazykov. Starší žiaci si pre nich pripravili zaujímavú prezentáciu a aktivity týkajúce sa krajín ako sú Anglicko, Nemecko, Španielsko a Japonsko. Každá skupina mala na prezentáciu svojej krajiny 1 vyučovaciu hodinu.

Žiaci si na hodine o Anglicku precvičili čítanie, výslovnosť a gramatiku v anglickom jazyku. Na hodine o Nemecku sa zasa naučili predstaviť sa v nemeckom jazyku a tiež sa naučili niektoré farby. Japonsko a Španielsko im ponúkli základy tohto jazyka, základnú slovnú zásobu a frázy a mnoho iného. Aby to však nebolo len nudné učenie sa v laviciach, žiaci mohli ochutnať z pravého anglického čaju s mliekom, vyskúšať si držanie a jedenie s paličkami, ochutnať rakúsku čokoládu, zatancovať si a mnoho iného. Aktivity boli zamerané na precvičenie si jazykov hravou formou, rozprávanie a čítanie s porozumením.  Tí najšikovnejší boli odmenení sladkou odmenou. Žiaci pracovali s chuťou a veľmi usilovne a tieto hodiny boli príjemným spestrením každodenného učenia sa v škole.