Svetový deň sporenia

Každý rok si 31. októbra pripomíname „Svetový deň sporenia“. Na našej škole sme si ho s mladšími žiakmi pripomenuli aktivitou, pri ktorej deti písali, na čo si šetria peniaze, prípadne, na čo by si chceli sporiť. Svoje nápady pripínali na nástenku na chodbe a potom ich pani učiteľky vyhodnotili. Potešilo nás, že viaceré deti nemyslia iba na seba, ale aj na svojich blízkych či na zvieratká.

Najviac detí si sporí na kúpu zvieratka. Na druhom mieste sa umiestnil mobilný telefón, za ním počítač, potom rôzne druhy hračiek. K originálnym odpovediam patrili napríklad hvezdársky ďalekohľad, dovolenka, dom, ...

Najzaujímavejšie odpovede boli odmenené sladkosťou.

Mgr. Mariana Sádovská