Projekty v 6.B na hodine občianskej náuky

Rodina je pre každého z nás veľmi dôležitá. Poskytuje nám lásku, oporu, podporu, pomoc, pocit bezpečia a istoty. Práve v rodine sa formuje základný rebríček hodnôt dôležitý pre celý život. V rodine sa učíme vzájomnej láske, úcte, rešpektu  a pomoci slabším. Význam a dôležitosť rodiny si uvedomujú aj naši žiaci, preto si na hodinách občianskej náuky pripravili projekty na tému Rodina.

Pri tvorbe projektov pracovali v skupinách a svoje výsledné práce prezentovali pred spolužiakmi. Skupinová práca vo vyučovaní podporuje dobrú klímu v triede, ktorá podporuje úspech v učení sa a rozvíja motiváciu. Pri tvorbe projektov si taktiež žiaci rozvíjali kritické myslenie, triedili a analyzovali informácie, učili sa samostatnosti a zodpovednosti. V neposlednom rade prekypovali novými nápadmi a kreativitou. Veď posúďte sami.

Mgr. Katarína Remenárová