Veselé kamene a činnosť v pandemickom ŠKD

I v našej škole bol od 14. januára 2021 v prevádzke „pandemický ŠKD“. Navštevovali ho deti rodičov z kritickej infraštruktúry a deti rodičov, ktorí nemohli pracovať z domu. Školský klub detí v C-pavilóne bol vybavený notebookmi, prostredníctvom ktorých prebiehalo v dopoludňajších hodinách riadne online vyučovanie. Škola zakúpila aj slúchadlá, bez ktorých by sme sa nezaobišli.  V popoludňajších hodinách deti relaxovali a trávili svoj voľný čas v ŠKD ako obvykle. Keďže v tomto čase napadol i prvý sneh, venovali sme čas i  zimným radovánkam, otužovaniu a pobytu na čerstvom vzduchu. Po popoludňajšom odpočinku pri individuálnej činnosti podľa záujmu detí a vypracovaní domácich úloh sme sa venovali rôznym činnostiam: tvorbe fašiangových masiek, konštrukčným prácam zo stavebníc, cvičili sme si jemnú motoriku pri korálkových obrázkoch, skladali sme Origami či zhotovovali z papiera práce pomocou makiet. S veľkým nadšením sme začali maľovať i kamene, s ktorými sme sa chceli zapojiť do celoslovenského projektu Veselé kamene.

Medzitým však vznikla táto skupina i u nás v Šuranoch, tak sa zapájame tam. Podstatou celého projektu alebo hry, ako to možno i nazvať, je namaľovať kamienok, na druhú stranu napísať znak facebookovej skupiny Veselé kamene Šurany a PSČ mesta, odkiaľ kameň štartuje, niekde ho vonku umiestniť a potom už len čakať......tešiť sa a čakať, kým ho niekto nájde, zverejní a posunie na iné miesto.  Takéto kamienky sa často dostanú i na druhú stranu nášho Slovenska. Ak ho niekto nájde, mal by napísať do tej skupiny uvedenej na kamienku PSČ mesta odkiaľ kameň je a miesto, kde ho našiel. Takýto kamienok môžete nechať i v Národnej zoologickej záhrade Bojnice, kam ich nosia ľudia z blízkeho i ďalekého okolia.  Je to celkom zábava a z reakcií niektorých detí a rodičov na záver i vtipný komentár: „ To je celkom drina!...hľadať tie kamene! Šuranci ich skrývajú ako nejaké diamanty!“