Červené stužky

Svetový deň boja proti AIDS a veľký úspech našej deviatačky

1. decembra sa naša škola  už po desiatykrát zapojila do celoslovenskej kampane boja proti AIDS pod názvom „Červené stužky“.

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu vyvolanú pandémiou vírusu COVID -19 sme v tomto školskom  roku  nemohli uskutočniť tradičné aktivity súvisiace s týmto svetovým dňom, ako je výroba a nosenie červených stužiek...

Našou aktivitou, ktorou sme si pripomenuli tento deň, bola účasť deviatakov   na olympiáde. Súťaž prebehla 1. decembra 2020 formou online testu. Prihlásených žiakov čakali  otázky z okruhov biológie človeka, psychického zdravia a sociálnych vzťahov so zameraním na tému HIV/AIDS.

Olympiády sa v kategórii základných škôl zúčastnilo 23 škôl a 124 žiakov z celého Slovenska. Naši deviataci obstáli v tejto konkurencii  na výbornú a žiaci Lucia Havlasová, Daniel Grosman, Lenka Tóthová, Martin Kramár, Matúš Kramár, Roman Štefánik a Vanessa Žigrayová sa zaradili medzi víťazov súťaže.

Avšak najväčší úspech dosiahla žiačka 9.B triedy Alica Rigoóvá, ktorá získala v rámci Slovenska  najvyšší počet bodov v danom teste.

Deviatakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a Alici Rigoóvej gratulujeme k fantastickému  úspechu.