Medzinárodný deň školských knižníc

4.októbrový pondelok si každoročne pripomíname Medzinárodný  deň školských knižníc. V rámci hodiny čítania navštívili žiaci 2. A triedy s triednou pani učiteľkou Freyovou školskú knižnicu, v ktorej sa nachádzajú knihy darované od samotných žiakov. Cieľom tejto hodiny bolo podporiť vzťah ku knihám a čítaniu a rozvíjať čitateľskú gramotnosť. Žiaci si tu vybrali knihu podľa vlastného uváženia a navzájom si v krátkosti predstavili tituly týchto kníh. V triede si potom zriadili na krátky čas i svoju vlastnú triednu knižnicu. S týmito knihami pracujú nielen na hodinách čítania ale i počas prestávok. Dôležitosť knižníc  je pri vzdelávaní mladej generácie nepostrádateľná, pretože čítanie s porozumením je základom učenia sa.