Športový deň na SNP-čke

Tento rok na Slovensku prebehol už po piaty raz Európsky týždeň športu. Zrealizovalo sa množstvo športových akcií a zapojili sa tisíce pohybu chtivých žiakov či dospelákov. Ani naša škola nezostala stáť bokom. Práve naopak. Už v predstihu, dňa 19.9.2019, sa i v rámci kampane: „Odstráň obezitu!“  na našej škole zorganizoval športový deň.

Naši štvrtáci boli práve v škole v prírode. Ale žiaci prvých až tretích ročníkov športovali celé dopoludnie. Tentokrát mimo areálu našej ZŠ. Prijali sme pozvanie do CVČ, kde nám zamestnankyne pripravili množstvo úžasných stanovíšť. Po úvodných pokynoch sa triedy s pani učiteľkami rozišli k jednotlivým stanovištiam, kde si preverili svoje pohybové schopnosti, kondíciu, vytrvalosť, húževnatosť, zasúťažili si a zistili, že môcť hýbať sa na čistom vzduchu je veľké šťastie, prináša radosť, červeň do líc a príjemnú únavu. A obed v jedálni po športových výkonoch chutil žiakom o to viac...