Naši ôsmaci na Európskom týždni odborných zručností na OA v Šuranoch

Pri príležitosti Európskeho týždňa odborných zručností sa 3. decembra  žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili workshopov z  finančnej gramotnosti, anglického a nemeckého jazyka na Obchodnej akadémii v Šuranoch. Študenti tejto strednej školy si pre nich pripravili aktivity, v ktorých si naši žiaci hravou formou osvojovali základné znalosti, postoje a návyky vo vzťahu k peniazom,  zopakovali a rozšírili si  i svoje jazykové znalosti.

Činnosti boli založené na tímovej práci a prebiehali prostredníctvom nenáročných zážitkových metód.  Na záver projektu boli vyhodnotené  a odmenené víťazné tímy. Finančné vzdelávanie sa uskutočnilo formou zaujímavých hier a súťaží ako  europexeso, slepá mapa Eurozóny, postrihaná bankovka a iné. Na workshopoch anglického jazyka žiaci, okrem iných činností, skladali obrázok známej osobnosti a určovali jej meno a oblasť, v ktorej sa preslávila, k vlajkám štátov priraďovali názov štátu a hlavné mesto, z prehranej ukážky piesne určovali  jazyk, v ktorom sa spieva a štát, kde sa týmto jazykom rozpráva. Samozrejme študenti a naši žiaci komunikovali v anglickom jazyku a podľa dosiahnutých výsledkov v jednotlivých aktivitách sa im i veľmi darilo. V sekcii nemeckého jazyka si ôsmaci zahrali stoličkovú hru a telefón s nemeckými slovami a taktiež  nemecké pexeso.

1. skupina                              2. skupina