Čítame pre radosť

V októbri sme sa zapojili do rozvojového projektu vyhláseného Ministerstvom školstva SR pod názvom: „Čítame pre radosť“. Výzva bola zameraná na  posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov, pričom hlavným cieľom bolo zriadiť alebo doplniť triedne knižnice.  Na našu veľkú radosť sme dostali pekný povianočný darček - v projekte sme boli úspešní. Získali sme sumu 1 000 eur, ktorú sme využili na nákup kníh a audiokníh pre žiakov, ako aj na nákup kníh pre učiteľov vyučujúcich v triedach, kde sa zriaďovali knižnice. Žiaľ, projekt umožňoval zriadiť knižnice maximálne vo 4 triedach v 1. a 2. ročníku s obmedzeným počtom kníh. Budeme sa však v budúcnosti snažiť, zriadené knižnice dopĺňať a rozširovať aj našu ústrednú školskú knižnicu. Nech majú naši žiaci možnosť širokej ponuky kníh, poučných aj zábavných a hlavne, nech z ich čítania majú veľkú radosť.

Mgr. Monika Mazúchová