Prednáška s bývalým členom čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej republiky

Dňa 15.11. sme sa my, žiaci siedmeho ročníka, zúčastnili prednášky s bývalým členom čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej republiky .
O tomto zaujímavom povolaní nám prišiel porozprávať pán Ivan Móča, nadrodmajster vo výslužbe, ktorý sa v súčasnosti venuje mládeži ako tréner atletiky.  Na začiatok sa nám predstavil a potom začal rozprávať o Ozbrojených silách Slovenskej republiky. Hovoril nám, kde všade bol na misiách, aké významné osobnosti stretol a aký je rozdiel medzi vzdušnými a pozemnými silami. Porozprával nám aj o Vojenskej dychovej hudbe Ozbrojených síl SR. Hovoril nám aj o hodnostiach, jednotkách a útvaroch. Priniesol nám ukázať staré uniformy na zimu, vojenské čiapky z rôznych štátov, maketu pištole, všetky sme si mohli aj vyskúšať. Každý z nás si mohol zobrať na pamiatku z odznakov, ktoré nám priniesol.
Na záver sme pánovi Móčovi poďakovali za to, že si vo svojom nabitom programe našiel na nás čas a odovzdali sme mu z vďačnosti malú pozornosť.