Záložka do knihy spája školy 2023

„ Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do česko – slovenského projektu Záložka do knihy spája školy.

Téma 14. ročníka projektu bola: Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov. Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi slovenskými a českými základnými a strednými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh.

V našej škole sa do projektu zapojili žiaci 1. – 7. ročníka, ktorí na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania vyrobili 330 záložiek do kníh pre svojich kamarátov. Používali rôzne techniky, materiály, postupy pri ktorých mohli využiť svoju fantáziu, kreativitu a výtvarnú zručnosť. Tento rok bola našou partnerskou školou Základná škola Dargovských partizánov z Považskej Bystrice.

Aj takýmito zábavnými a zaujímavými aktivitami a formami práce podporujeme u žiakov dobrý a trvalý  vzťah k čítaniu a poznávaniu nového.

Mgr. D. Mráziková