Radostné popoludnie s pingpongom

Športovať pod modrým nebom na čerstvom vzduchu v kruhu svojich rovesníkov bolo zámerom pre vybudovanie pingpongového kútika na školskom dvore. Čo môže byť krajšie, ako spoločne sa baviť pohybom, kolektívnou hrou, lepšie sa spoznávať, utužovať priateľstvo.
Slávnostné otvorenie pingpongového kútika sme u nás na ZŠ SNP 5 v Šuranoch zahájili prestrihnutím stuhy dňa 19.10.2023. Akcie sa zúčastnilo 125 detí  navštevujúcich ŠKD,
6 p. vychovávateliek, vedenie školy a pozvaní hostia. Úvodným odpalom loptičky sa odštartoval stolnotenisový turnaj medzi oddeleniami pod názvom Radostné popoludnie s pingpongom.
Pre nepriazeň počasia turnajové zápolenia pokračovali v telocvični. Vybraní hráči, reprezentujúci svoje oddelenie, boli rozdelení do dvoch skupín, v ktorých prebiehali vzájomné zápasy. Víťazi postúpili do finále, kde bojovali o vzácne kovy. Turnaj v štvorhre prebiehal
pod dohľadom fundovaného rozhodcu. Telocvičňou sa ozývala veselá nálada, prirodzená súťaživosť, deti z jednotlivých oddelení povzbudzovali svojich aktérov. Na záverečnom ceremoniáli boli vyhlásení víťazi, ktorí boli za svoje športové výkony odmenení medailou a diplomom.
Vďaka finančnému príspevku NSK a ďalších sponzorov sa zriadením pingpongového kútika
na školskom dvore rozšíril výber športových aktivít detí  navštevujúcich nielen ŠKD. Usporadúvaním stolnotenisových turnajov či zábavno-športových popoludní budeme môcť  získavať viac športových nadšencov, pohybom ich viesť k aktívnemu odpočinku, získavať nové zážitky.
Týmto by sme sa chceli poďakovať NSK i sponzorom za poskytnutú finančnú dotáciu
na zakúpenie exteriérového pingpongového stola,  materiálu a pomoc pri úpravách terénu, inak by sen nebol premenený na skutočnosť.

Xénia Šimková