Športový deň

6. október 2023 bol v našej škole trochu iný, ako býva  väčšina bežných školských dní. Žiaci prvého stupňa mali olympijský deň, ktorý sme zorganizovali s cieľom podporiť záujem žiakov o šport, a tak prispieť k rozvoju telesnej zdatnosti a zdravšiemu spôsobu života našich detí.

Po slávnostnom otvorení podujatia sme sa presunuli k jednotlivým stanovištiam, ktorých bolo desať. Žiaci si merali sily v rýchlom behu, v skoku do diaľky z miesta, v hode kriketovou loptičkou, v presnosti, obratnosti, vytrvalosti, v zmysle pre tímovú prácu a pri niektorých disciplínach sa  aj po-

bavili.

Pri samotnom súťažení boli triednym pani učiteľkám nápomocní žiaci 8.B triedy, ktorí nielen merali výkony a pomáhali organizovať jednotlivé súťaže, ale svojím priateľským prístupom a slušným vystupovaním boli pozitívnym príkladom pre mladších žiakov.

Po absolvovaní všetkých disciplín nasledovalo vyhodnotenie. Z každej triedy bolo ocenené najúspešnejšie dievča a najúspešnejší chlapec.

Aj keď nie všetci mohli byť rovnako úspešní, tento deň bol určite pre mnohých inšpiráciou k zlepšeniu sa vo svojich športových výkonoch, v snahe byť rýchlejší, silnejší a vytrvalejší a možno sa v niekom zrodila túžba zmerať si niekedy v budúcnosti sily s najlepšími športovcami z celého sveta.

Odmenou pre všetkých nech je radosť z pohybu, príjemný pocit, že sa môže hýbať.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí svojou aktívnou účasťou a pomocou prispeli k úspechu a príjemnej atmosfére športového dňa.

Mgr. A. Malíková