Cvičenia v prírode

Piatkový jarmočný deň sme využili na našej SNP-éčke aj na cvičenia v prírode. Naši mladší žiaci na prvom stupni zažili krásny slnečný deň. Po úvodnej besede s pani zdravotníčkou sme vykročili do ulíc nášho mesta. Venovali sme pozornosť dopravnej výchove, sledovali sme okolitú prírodu, ktorá bola po dlhšom období sucha už pomerne vyprahnutá. Vietor na nás sfukoval zo stromov prvé listy a hlásil pomalý príchod jesene. Navštívili sme aj židovský kostol, v ktorom bola výstava tradičných ľudových remesiel, krojov, starších strojov a vďaka pánovi Eliášovi sme si mohli vypočuť aj hru na menej známej fujare trombite. Zo synagógy sme pokračovali do spoločenskej haly, kde sme sa pokochali na výstave plodov ovocia a zeleniny zo záhrad domácich pestovateľov. Tá bola spestrená aj výtvarnými prácami žiakov šurianskych škôl. Pokračovali sme na amfiteáter. Tu sme pod dohľadom slnečných lúčov sledovali vystúpenia šikovných malých spevákov, tanečníkov a hudobníkov zo základných škôl. Cestou späť do školy sme prešli jarmokom, obdivovali, krásne výrobky jarmočníkov a kolotoče, na ktoré sa už žiaci vybrali popoludní so svojimi rodičmi. Bolo to naozaj pestré a zaujímavé dopoludnie.

Mgr. Monika Mazúchová